Sceneria kolejowa "Legnica" jest pierwszą utworzoną całkowicie za pomocą edytora Rainsted. Obejmuje Legnicę, Jawor, Miłkowice, Lubin, Polkowice, Rudną, Gwizdanów, Ścinawę i Prochowice. Łącznie ponad 600km torów w przeliczeniu na pojedynczy tor. Przeznaczona do uruchomienia w symulatorze MaSzyna EU07-424.

Sceneria zaczęła powstawać w marcu 2009. Zaczątkiem był układ torów kolejowych zaimportowany z projektu UMP-pcPL. Zaimportowane zostały również drogi, głównie w celach orientacyjnych. Ponieważ w trakcie edycji uległy uszkodzeniu, nie były poprawiane ani nie są eksportowane. Po zakończeniu prac nad torami będą dodane ponownie, aby można było uzupełnić scenerię ruchem drogowym.

Poniższe filmy przedstawiają głównie okolice stacji kolejowej w Legnicy, aby umożliwić wizualne porównanie postępu prac. Oprócz nich istnieją również filmy przedstawiające stację w Lubinie oraz Rudnej-Gwizdanowie, a także sąsiednią scenerię - Wrocław.

Ciąg dalszy nastąpi... Ale nikt nie wie, jak będzie wyglądał.

Najstarsze filmy znajdują się na dole strony.

2012-05-10

Cztery miesiące później. Przejazd EN57 z Rudnej-Gwizdanów do Wrocławia przez Lubin i Legnicę (połączone scenerie). Prowadzi komputer (AI). W edytorze dodane zostały przekroje poprzeczne z rowami jako kolejna przymiarka do terenu. Dźwięk zepsuty przez Windows Movie Maker...

2011-12-31

Pięć tygodni później. Podsumowanie roku 2011. Przejazd pociągu 7640 relacji Zielona Góra - Wrocław Główny, na trasie Głogów (11:18) - Rudna - Ścinawa - Wołów - Brzeg Dolny - Wrocław (13:12). Prowadzi komputer (AI) według aktualnego (2011) rozkładu jazdy.

Wrocław 3d - modele budynków widziane z torów.

2011-11-25

Dziwiętnaście miesięcy później. Postępują prace nad elektryfikacją Nadodrzanki w celu połączenia scenerii. Na obrazku obok kolorem pomarańczowym zaznaczone są linie zelektryfikowane, czarnym tory bez sieci trakcyjnej.

Na samym dole Jawor, nieco powyżej po lewej Legnica, kolejno w górę Lubin, Rudna i Głogów. Rozgałęzienia po lewej na środku to Polkowice (KGHM). Po prawej stronie Ścinawa, Wołów i Brzeg Dolny, a bardziej na południe Prochowice i Malczyce.

2010-04-26

Dwa miesiące później. Przejazd Nadodrzanką przez Rudną-Miasto do Rudnej-Gwizdanów. Końcówka trasy nie wykończona jeszcze (brak obsługi w edytorze dwustronnych wysięgników).

2010-03-28

Dwa miesiące później. Lubin Górniczy nocą. Tym razem teren zrobiony inaczej - czworoboki wstawione równolegle do niwelety. Dodane latarnie.

2010-01-27

Dwa miesiące później. Rudna Miasto. Testowo wstawiona siatka terenu, wygenerowana na podstawie danych SRTM. Widać pewne niedokładności, gdyż model terenu z danych SRTM nie pokrywa się idealnie z poziomicami map topograficznych oraz nie uwzględnia nasypów oraz przekopów kolejowych. W symulatorze wygląda to lepiej, niż na filmie.

2009-11-29

Trzy tygodnie później. Jeszcze więcej drutów. Jazda z kierunku Lubina na Wrocław.

2009-11-04

Tydzień później. Dalszy ciąg wieszania drutu, uzupełnione wskaźniki. Eksperymentalnie wstawiony most. Ponad stacją oraz łączeniem torów nie ma drutu, gdyż podwieszany jest na bramkach, których edytor jeszcze nie obsługuje. Jazda z kierunku Lubina na Wrocław.

2009-10-29

Dwa miesiące później. Przejazd przez Legnicę od strony Wrocławia (zachód) w kierunku Lubina (północ). Wstawione jest więcej semaforów, których przeliczanie zostało znacznie poprawione. Rozpoczęcie wieszania drutu. Nowa tekstura podsypki. Na próbę dodane zakończenia torów (kiepsko wyglądają).

W międzyczasie powstała sceneria Wrocław, również ponad 600km torów w przeliczeniu na pojedynczy tor. Następnie sceneria "Malczyce", zawierająca tory łączące wcześniejsze dwie scenerie (ponad 100km torów, w tym linia do Jawora).

2009-08-28

Sześć tygodni później. Jedziemy z kierunku Złotoryi. Jednak zamiast jechać prosto do Legnicy, skręcamy w prawo (najpierw w lewo, ze względu na brak sterowania rozjazdów krzyżowych), aby dotrzeć do legnickiej Huty. Odcinek zrobiony w oczekiwaniu na nowe możliwości edytora (który w tym czasie rozwijał się w kierunku eksportu do symulatora ATS, w którym prościej funkcjonują słupy sieci trakcyjnej).

2009-07-12

Dwa tygodnie później. Przejazd od strony Jawora (południe) obwodnicą towarową w kierunku Miłkowic (zachód). Niwelety, poza ustawianiem profilu pionowego torów, służą również do naliczenia kilometrażu i przy okazji rozstawienia słupków hektometrowych. Nowym elementem w edytorze są semafory, wstawiane na razie sporadycznie.

2009-06-22

Miesiąc później. Przejazd przez Legnicę od strony Miłkowic (wschód) w kierunku Wrocławia (zachód). Wstawione są pierwsze niwelety, dzięki którym ustalana jest wysokość torów. Brakuje jeszcze kawałka niwelety przy wyjeździe na Jawor, stąd ta stromizna. Film się jakoś opornie otwiera.

2009-05-17

Dwa tygodnie później. Ze stacji w Lubinie można skręcić w stronę Polkowic i pojeździć po bocznicach KGHM.

2009-05-05

Dwa tygodnie później. Trochę w innym miejscu. Jadąc na północ od Legnicy, mijamy Lubin i docieramy do Rudnej, gdzie jest mała stacja Rudna Miasto i dalej większa Rudna Gwizdanów. Na filmie przelot ponad torami. Zobacz nagranie z przejazdu tą trasą.

2009-04-24

Trzy tygodnie później. Przybyło trochę torów, nadal płasko. Również od strony Wrocławia (wschód) w kierunku Lubina (północ).

2009-04-03

Pierwszym etapem prac było ustawienie torów na stacji Legnica. Tory zapisane w UMP są mocno uproszczone i było tam tylko kilka kresek. Na filmie przejazd od strony Wrocławia (wschód) na tor w kierunku Lubina. Na razie wszystko na płasko, na wysokości 120m n.p.m.

Jednym z celów jest zbliżenie się do efektu uzyskanego w japońskiej grze Railfan (na Playstation 3, wydanej w 2006 roku). Przy czym tam jest wstawiony film z widokiem z kabiny tylko w jednym kierunku, a my chcemy uzyskać możliwość rozglądania się na boki i wykonywania manewrów.